Súhrn kontrolných bodov pre údržbu odstredivého čerpadla

- 2021-11-04-

1. Kontrolahriadeľ čerpadla
• Najprv vyčistite hriadeľ čerpadla petrolejom, vyleštite povrch hriadeľa čerpadla brúsnym papierom a skontrolujte, či na povrchu nie sú drážky a opotrebovanie.
• Zároveň skontrolujte opotrebovanie drážky pre pero na hriadeli. Ak je opotrebovanie drážky pre kľúč príliš veľké, otvorte drážku pre kľúč na 1800 oprotihriadeľ čerpadla.
• Kontrola hádzania hlavného hriadeľa čerpadla: po inštalácii hlavného hriadeľa do ložiskovej skrine sa musí skontrolovať hádzanie povrchu príruby hlavného hriadeľa a ložiskovej skrine. Požadované hádzanie 1 ï¼– 0,05 mm; 2,3 x ¼ - 0,05 mm €
• V prípade kľúčových čerpadiel je možné v prípade potreby použiť ultrazvukovú alebo magnetickú detekciu defektov alebo farbenie na kontrolu, či sa na hriadeli čerpadla nenachádzajú praskliny.
• Skontrolujte ohybhriadeľ čerpadla. Vo všeobecnosti by mal byť hriadeľ čerpadla umiestnený na sústruhu pri izbovej teplote. Meranie je najpohodlnejšie a presnosť môže spĺňať požiadavky. Vo všeobecnosti používame železo v tvare V ako nosný rám a umiestnime ho na plošinu na meranie. Mala by byť zachovaná rovina samotnej šachty. Tolerancia je menšia ako 0,08 mm.

 


2.Kontrolaobežné koleso
•Skontrolujte opotrebovanie krúžku obežného kolesa. Ak je opotrebovanie krúžku obežného kolesa v rozsahu, možno vnútorný otvor obežného kolesa rozšíriť pomocou formy na sústruhu na opravu opotrebovaného dielu (zabezpečiť sústrednosť vonkajšieho kruhu obežného kolesa a vnútorného otvoru). Ak je však náustok vážne opotrebovaný a presahuje špecifikovaný rozsah vôle náustku, musí sa vymeniť.
•Skontrolujte lopatku a povrch obežného kolesa, či nie sú poškodené kavitáciou. Ak má čepeľ len malú dutinu a neovplyvní prietok a hlavu, nie je potrebné ju vymieňať. V opačnom prípade musí byť opravený alebo vymenený.
•Skontrolujte drážku pre obežné koleso, pero a lícovanie medzi nimiobežné kolesoa hriadeľ. Obežné koleso je dlho používané a mnohokrát rozobrané. Zapadnutie medzi obežným kolesom a hriadeľom alebo drážkou a perom obežného kolesa sa uvoľní, čo ovplyvňuje sústrednosť obežného kolesa a spôsobuje vibrácie počas prevádzky čerpadla. Ak zistíte, že lícovanie medzi obežným kolesom a hriadeľom je príliš voľné, skontrolujte opotrebovanie obežného kolesa alebo hriadeľa a vymeňte ich nadmerne opotrebované. Ak je lícovanie medzi drážkou obežného kolesa a perom príliš voľné, otvorte drážku pre pero o 180 stupňov od pôvodnej drážky obežného kolesa a znovu zarovnajte kľúč.

 


3.Kontrola ložísk
• Pred montážou valivého ložiska najskôr vykopte antikorózny olej alebo mazivoložisko, potom vložte ložisko do horúceho oleja, aby sa roztopil zvyškový olej, umyte ho petrolejom a osušte bielou handrou alebo stlačeným vzduchom.
• Po vyčistení valivého ložiska skontrolujte nasledujúce položky; Či sa ložisko otáča pružne, svižne a voľne a či je zaseknuté; či je vôľa ložiska primeraná; Či je ložisko čisté a či sú vnútorné a vonkajšie krúžky, valivé prvky a izolačné krúžky zhrdzavené, otrepy, modriny a praskliny; Či vnútorný krúžok zložiskoje presne blízko ramena hriadeľa; Či je kompletné príslušenstvo ložísk. Vymeňte, ak sa vyskytne problém.
• Pri kontrole čapu a telesa ložiska používajte najmä mikrometer alebo nónius na meranie, či oválnosť a kužeľovitosť otvoru čapu a telesa ložiska a ich lícovanie s ložiskom spĺňajú požiadavky. Okrem toho skontrolujte, či je zaoblenie čapu v súlade s vnútorným krúžkom ložiska. Skontrolujte hádzanie čelnej plochy osadenia hriadeľa a otvoru ložiska a hodnota nesmie prekročiť špecifikovanú hodnotu, v opačnom prípade ju vymeňte.


4.Kontrola upevnení ako naprpuzdro čerpadla, krúžok ústia krytu, zavesenie ložísk atď
• Kontrola prasklín: po vyčistení telesa čerpadla a zavesenia ložísk skontrolujte, či nie sú praskliny. Metódou kontroly je vo všeobecnosti poklepanie na teleso čerpadla kladivom. Ak sa ozve chrapľavý zvuk, znamená to, že kryt čerpadla má praskliny.
• Pre ďalšiu kontrolu je možné použiť petrolejpuzdro čerpadlaaložiskosuspenziu, aby petrolej prenikol do trhliny, potom utrite petrolej na povrchu a naneste vrstvu bieleho prášku a potom znova vyklepte puzdro čerpadla a ložiskovú suspenziu kladivom. Petrolej v trhline presiakne von a zmáča biely prášok, pričom sa zobrazí čierna čiara, aby bolo možné posúdiť koncový bod trhliny. Ak časť trhliny nie je pod tlakom alebo nemá tesniaci účinok, aby sa zabránilo ďalšiemu rozširovaniu trhliny, je možné na oboch koncoch trhliny vyvŕtať kruhový otvor s priemerom 3 mm, aby sa zabránilo pokračovaniu trhliny expandovať. Ak dôjde k prasknutiu v časti nesúcej tlak, je potrebné vykonať opravné zváranie.

 


Ak sa chcete dozvedieť viac noviniek a informácií o čerpadle, kontaktujte nás.
Peter Tian
Telefón/WA: +86 137 3018 7521

E-mail: peter@deponpump.com